infoDnes je: 27.11.2021 Meniny má Milan
Top produkt

DURELIS

 

Doska DURELIS POPULAR môže byť použitá v prevádzkovej triede 2 (teplotné, vlhkostné obmedzenie okolného prostredia) a v súlade s bezpečnostným zatriadením tr.1 a 2 podľa EN 353 – 3. Dosky nesmú byť vystavené popri a po inštalácií priamemu kontaktu s vodou. Skladované musia byť v suchých a vetraných priestoroch na paletách, alebo na dostatočnom množstve priečnych prekladov. Skladované vertikálne (na hrane) len ak je zabránené priamemu kontaktu so zemou. V závislosti na vlhkostných podmienkach sa doska rozpína/zmršťuje, preto musí byť pri montáži počítané s diletačnými špárami min. 4mm, alebo diletáciou stanovenou projektantom. Dosky musia byť pred montážou aklimatizované v prostredí v ktorom budú použité. Ľahko sa delí rezaním, vhodný pre skrutkované spoje. Pre rezanie a vŕtanie je treba použiť vhodné náradie. Durelis/populair sa používa v stavebníctve na podlahy (viď. Durelis/PD Floor), steny, strešné konštrukcie, opravy a renovácie. Využíva sa tiež na krátkodobé debnenie pri betonáži. Pri tejto aplikácií musí byť použitý vhodný separačný olej a doska môže byť použitá opakovane. Po odstránení debnenia je povrch betónu hladký, nie je vidieť žiadna štruktúra dreva, triesok a pod. Pre dokonale hladký povrch doporučujeme použiť dosky Betonspan opatrené fenol. fóliou.V prevádzkovej triede 2 by mali byť použité antikorózne spojovacie. Kotvenie klincov alebo skrutiek 8 – 30 mm od hrany dosky. Osová vzdialenosť spoj. materiálu po obvode dosky musí byť max. 200 mm, v ploche dosky max. 300 mm.

Táto doska sa vyrába v prevedení s rovnou hranou - označenie SE alebo v prevedení s perom a drážkou po celom obvode - označenie PG4 - PD4.

Výhodou týchto dosiek je skĺbenie vysokej pevnosti s možnosťou veľmi dobrého opracovania vŕtaním, rezaním atď, bez vyštiepenia jednotlivých štiepok.

Ako spojivo je použité vysoko kvalitné lepidlo určené pre použitie vo vlhkom prostredí (napr. stavebníctvo a obaly) zároveň však s nízkym obsahom formaldehydu spĺňajúcim emisné normy E1 (nábytkárstvo, podlahy a pod).

Táto doska vyniká veľmi kvalitnou povrchovou úpravou, ktorá umožňuje veľmi dobré použitie aj pod vrchné krytiny typu linoleum, bez následného pretlačenia textúry dosky (ako k tomu dochádza napríklad pri použití OSB)

DURELIS - príklady použitia

© 2010 - Created by mirodre. Powered by clever CMS.